Niepubliczne Przedszkole w Zaździerzu

Wizyta w Miejskiej Komendzie Policji w Płocku

Niecodziennych gości przyjęli wczoraj płoccy policjanci. Komendę Miejską Policji w Płocku odwiedziły grupy "Kaczuszki", "Motylki" oraz "Słoneczka".

Policjanci przygotowali dla dzieci atrakcje, które bardzo spodobały się gościom. Każde dziecko miało możliwość zajęcia miejsca za sterami policyjnego radiowozu, czy tez usiąść na najprawdziwszym ścigaczu policyjnym. Po wrażeniach motoryzacyjnych, dzieci mogły zapoznać się ze sprzętem, jaki używany jest do konwojowania niebezpiecznych przestępców. I tutaj zdziwienie, gdyż prawdziwe kajdanki okazały się cięższe niż te zabawkowe, o czym dzieci poinformowały natychmiast po ich obejrzeniu. Gościom spodobał się również kaftan bezpieczeństwa, który początkowo nazywali fartuchem lekarskim, jednak ze względu na nienaturalnie długie rękawy, dzieci zaczęły wątpić, czy to na pewno jest fartuch lekarski. Wątpliwości rozwiał pan policjant, który pokazał w jakim celu taki kaftan jest zakładany.

 

Na zakończenie wizyty goście odwiedzili Referat techniki kryminalistycznej, gdzie kierownik Referatu opowiedział o tym, jakie ślady ujawniają policyjni technicy na miejscu przestępstwa oraz jakich przyrządów do tego używają. Pan kierownik zrobił również każdemu dziecku odciski palców, które następnie dzieci zabrały ze sobą na pamiątkę wizyty w Komendzie.

Ostatnim punktem było wspólne zdjęcie przed budynkiem Komendy Miejskiej Policji w Płocku